38451020 - 051

تلفن تماس دفتر

مشهـد، فلسطین 19

بین شهیدان قادری 4 و 6 پلاک 56

62046864

چالش‌های مهم گردشگری از نظر استاد دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه

استاد و پژوهشگر مؤسسه جغرافیای دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه گفت: تغییرات اقلیمی و مسائل بهداشتی دو چالش مهم صنعت گردشگری هستند.

پروفسور فیلیپ بوردو ۱۰ مهر در ارتباط مجازی با کنفرانس بین‌المللی «چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار» اضافه کرد: بحران سلامت، موج گرما و مواردی از این ‌دست باید در حوزه سیاست‌گذاری گردشگری مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه عامل اصلی گردشگری، جابه‌جایی است، تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا، مدل توسعه گردشگری در روش‌های قبلی زیر سؤال رفت.

استاد و پژوهشگر مؤسسه جغرافیای دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه با بیان اینکه مسئله شیوع ویروس کرونا سبب شد که در حوزه گردشگری به‌جای مقاصد دور، مقاصد نزدیک موردتوجه قرار بگیرد، اضافه کرد: گردشگری در قبل از کرونا وسیله‌ای بود که اقتصاد در جوامع را متنوع می‌کرد اما شیوع ویروس کووید ۱۹ نشان داد که نباید صرفاً به صنعت گردشگری تکیه کرد.

وی با بیان اینکه قبلاً کشورهایی در صنعت گردشگری موفق بودند که گردشگری بین‌المللی را توسعه و تقویت کرده بودند که ویروس کرونا آن را شکننده کرد، افزود: در شرایط فعلی باید سیاست‌گذاران صنعت گردشگری بیشتر روی گردشگران محلی برنامه‌ریزی کنند.

استاد و پژوهشگر مؤسسه جغرافیای دانشگاه گرونوبل آلپ فرانسه اظهار کرد: در شرایط فعلی منطق جذابیت مقصد جای خود را به تاب‌آوری مقصد داده است.

منبع: خبرگذاری دانشجویان ایران ایسنا

اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *