38451020 - 051

تلفن تماس دفتر

مشهـد، فلسطین 19

بین شهیدان قادری 4 و 6 پلاک 56

Music-Museum-in-Venize

موزه‌های موسیقی در دنیا؛ تلفیقی از هنر و موسیقی:

برخی از شهرهای مهم در دنیا هستند که به عنوان مراکز موسیقی در جهان شناخته می شود و همچنین می توانید موزه های مختلفی را در این شهرها مشاهده کنید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با مراکز موسیقی در جهان آشنا کرده و در رابطه با هر یک از این شهرها و کشورها توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بسیار مهم پرداخته و در مورد آن صحبت کنیم.

ایتالیا

بی شک یکی از مراکز موسیقی در جهان و یکی از مهم ترین کشورهای هنری در دنیا ایتالیا است. شما می توانید در شهرهای مختلف این کشور موزه های هنری و موسیقی بسیار زیادی را مشاهده کنید. همچنین نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با بررسی تاریخ ایتالیا می توانید هنرمندان بسیار زیادی را در این کشور مشاهده کنید. به همین دلیل اگر به دنبال یکی از مراکز هنر و موسیقی در دنیا هستید، پیشنهاد ما این است که حتماً به سراغ کشور زیبای ایتالیا رفته و از این کشور دیدن کنید.

پاریس

یکی از مهم ترین شهرهای دنیا که به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای هنری شناخته می شود، شهر زیبای پاریس است. بسیاری از نویسندگان دنیا در کافه ها، کوچه ها و خیابان های پاریس الهامات هنری بسیار زیادی گرفتند و توانستند آثار هنری فوق العاده ای را خلق کنند.

نکته جالبی که در رابطه با شهر پاریس باید بهپ آن توجه داشته باشید این است که شما می توانید در پاریس ۱۵۰ موزه مختلف را مشاهده کنید که هر یک از این موزه ها خود نشان دهنده تاریخ و عظمت هنر در شهر زیبای پاریس و کشور فرانسه هستند. پیشنهاد ما این است که اگر علاقه مند هستید تا به بررسی تاریخ موسیقی در اروپا بپردازید حتماً به فرانسه سری زده و از شهر زیبای پاریس در این کشور دیدن کنید.

ژاپن

کشور ژاپن به عنوان یکی از مراکز موسیقی در جهان شناخته می شود و شما می توانید در شهرهای مختلف این کشور مثل کیوتو مراکز موسیقی بسیار زیادی را مشاهده کنید. در واقع موسیقی آسیای شرقی اولین بار در ژاپن به شکل امروزی رشد و پرورش پیدا کرد و همین مسئله باعث شده تا امروزه ژاپن به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین مراکز موسیقی در جهان شناخته شود و افرادی که علاقه مند به موسیقی و هنر آسیا شرقی هستند لازم است تا حتماً سری به کشور ژاپن زده و از این کشور زیبا دیدن کنند.

سانتافه، نیومکزیکو

شما می‌توانید در شهر نیومکزیکو و در منطقه سانتافه گالری های هنری بسیار زیادی را مشاهده کنید. در واقع این گالری‌ها نشان دهنده تاریخ هنر در منطقه نیومکزیکو در آمریکا هستند و افرادی که قصد دارند تا هنر بومیان آمریکا را مشاهده کنند، می توانند به سراغ منطقه سانتافه در نیومکزیکو رفته و از این منطقه زیبا و جذاب دیدن کنند.

اتریش

مگر می شود در رابطه با مراکز موسیقی در جهان صحبت کرد و از اتریش نام نبرد. در واقع بسیاری از افراد اتریش را به عنوان پایتخت موسیقی دنیا می شناسند چرا که استعداد های بزرگی چون هایدن، موتزارت، بتهوون، شوبرت و… در این کشور پرورش پیدا کردند. به همین دلیل علاقه مندان به موسیقی می توانند به سراغ اتریش رفته و در این کشور به سراغ موزه های موسیقی و هنر این منطقه رفته و از آن ها دیدن کنند.

ونیز، ایتالیا

اگر عاشق هنر هفتم و سینما هستید، پیشنهاد ما این است که حتماً به سراغ شهر زیبای ونیز بروید. به خصوص در دوران برگزاری جشنواره فیلم ونیز که در اواخر تابستان برگزار می شود این شهر به عنوان مرکز گردهمایی علاقه مندان به سینما به حساب می آید.

نکته جالبی که در رابطه با شهر زیبای ونیز باید به آن توجه داشته باشید این است که با وجود اهمیت فرهنگی این شهر و خاص بودن آن و محبوبیت بسیار زیادی که ونیز در بین گردشگران و توریست ها دارد، این شهر به خاطر داشتن جشنواره فیلم ونیز که یکی از قدیمی ترین جشنواره فیلم جهان است در بین علاقه مندان به هنر سینما نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

نیویورک سیتی

اگر علاقه مند موسیقی مدرن و جدید هستید، پیشنهاد ما این است که حتماً سری به نیویورک سیتی بزنید، چرا که این شهر به عنوان یکی از مراکز موسیقی در جهان شناخته می شود و در آن موزه های مختلفی مثل موزه بروکلین واقع شده است.

در این موزه می توانید آثار هنرمندان بزرگی را مشاهده کنید. همچنین اگر علاقه مند به بازدید از جاذبه های هنری هستید باز هم پیشنهاد ما این است که حتماً به سراغ این شهر آمده و از این منطقه زیبا دیدن کنید.

بارسلونا، اسپانیا

کشور اسپانیا همواره بین فرهنگ دوستان به عنوان یکی از کشورهای خاص و منحصر به فرد به حساب می آید و شما می توانید در شاخه های مختلف هنر افراد بزرگی را در کشور اسپانیا پیدا کنید. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر به دنبال مراکز هنری در دنیا هستید، حتماً به سراغ کشور زیبای اسپانیا آمده و از این کشور بازدید کنید.

نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می توانید در کشور اسپانیا موزه های مشهوری مثل موزه صفر زمین، موزه خانواده لاساگرادا و موزه پیکاسو را مشاهده کنید. هر یک از این موزه ها به عنوان بزرگترین و اصلی ترین مراکز فرهنگی در کشور اسپانیا شناخته می شوند.

لندن، انگلستان

شهر زیبای لندن زادگاه نویسندگان بزرگی چون شکسپیر، دیکنز، اورول، الیوت و… است، افرادی که با نوشتن داستان های هیجان انگیز و خاص توانستد نام خود را در تاریخ هنر نویسندگی به ثبت برسانند. به همین دلیل عاشقان نویسندگی و تئاتر می توانند به سراغ شهر زیبای لندن آمده و از گالری های هنری و موزه های خاص این شهر دیدن کنند.

استانبول؛ ترکیه

یکی از شهرهای خاص در کشور ترکیه استانبول است، چرا که به عنوان مرز بین دو قاره آسیا و اروپا شناخته می شود. نکته جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که موسیقی در این منطقه اهمیت بسیار زیادی دارد و در طول تاریخ شاهد به وجود آمدن سبک های مختلفی از موسیقی توسط هنرمندان ترک در این شهر بوده ایم.

همچنین پیشنهاد ما این است که در هنگام سفر به کشور زیبای ترکیه به سراغ هنرهای خیابانی این منطقه رفته و از آن ها دیدن کنید. به خصوص در تاریخ ۱۶ تا ۱۲ نوامبر شاهد برگزاری فستیوال های هنری بسیار زیادی در استانبول هستیم.

مکزیکو سیتی، مکزیک

اگر در آمریکای مرکزی به دنبال یکی از مراکز موسیقی در جهان هستید، پیشنهاد ما این است که سری به شهر زیبای مکزیکو سیتی در کشور مکزیک زده و از این شهر زیبا دیدن کنید، چرا که این شهر به عنوان یکی از مراکز اصلی موسیقی حوزه دریایی کارائیب شناخته می شود و همین مسئله باعث شده تا بتوانید در این شهر موزه های بسیار زیادی مرتبط با موسیقی را مشاهده کنید. همچنین شاهد کاخ هنرهای زیبا در این شهر هستیم که پیشنهاد ما این است تا در هنگام سفر به مکزیکو سیتی حتماً به سراغ این مجموعه رفته و از آن نیز دیدن کنید.

آتن، یونان

بدون هیچ شک و تردیدی یونان به عنوان مبدا تئاتر در طول تاریخ به حساب می آید. در واقع شما می توانید در هنگام سفر به شهر زیبای آتن در یونان جاذبه های گردشگری و هنری بسیار زیادی را در این منطقه مشاهده کنید. از مهم ترین جاذبه های هنری که در شهر آتن وجود دارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مرکز فرهنگی بنیاد استاوروس نیارکوس
  • خانه اپرای ملی
  • کتابخانه ملی یونان
  • موزه ملی هنرهای معاصر

واشنگتن دی سی

واشنگتن دی سی به عنوان یکی از شهرهای هنری کشور آمریکا شناخته می شود و به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز هنری در این منطقه به حساب می آید. شما می توانید در این شهر زیبا موزه های هنری بسیار زیادی را مشاهده کنید.

یکی از مهم ترین این موزه ها، باغ مجسمه سازی گالری ملی به حساب می آید. همچنین در هنگام سفر به واشنگتن سیتی می توانید به سراغ گالری رنویک و همچنین گالری پرتره ملی رفته و از این مجموعه ها نیز دیدن کنید.

منبع: مجله گردشگری الی گشت

 

 

اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *