38451020 - 051

تلفن تماس دفتر

مشهـد، فلسطین 19

بین شهیدان قادری 4 و 6 پلاک 56

US-Lottery

راهنمای جامع ثبت نام لاتاری | گرین کارت آمریکا ۲۰۲۳

هر سال دولت آمریکا اقدام به برگزاری لاتاری برای اعطای گرین کارت به ۵۵۰۰۰ نفر می کند و افراد می توانند با پر کردن فرم ثبت نام در لاتاری آمریکا اقدام به اخذ گرین کارت کنند. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ کرده و در رابطه با آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسئله بسیار مهم صحبت کرده و بیان کنیم که مفهوم گرین کارت و لاتاری چیست و به منظور حضور در لاتاری ۲۰۲۳ باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

معرفی گرین کارت و لاتاری آمریکا

اگر بخواهیم شما را با مفهوم گرین کارت و فلسفه لاتاری آشنا کنیم باید گفت گرین کارت مجوزی است که برای اقامت دائم در یک کشور به افراد خارجی داده می شود. در واقع گرین کارت به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید به صورت قانونی اقدام به کار و زندگی در یک کشور خارجی کنید.

دارندگان گرین کارت یک کشور می توانند از خدمات بهداشتی، تحصیلی و سایر مزایای که شهروندان عادی هر کشور دارند بهره مند شده و تبدیل به شهروندان یک کشور شوند.

در همین راستا دولت آمریکا با برگزاری هر ساله لاتاری اقدام به اعطای گرین کارت این کشور به تعداد محدودی از افراد می کند و در صورتی که شما در لاتاری آمریکا برنده شوید، می توانید گرین کارت این کشور را به دست آورد، به همراه خانواده خود به صورت دائمی به آمریکا مهاجرت کرده و در این کشور اقامت کنید.

در واقع اگر شما به دنبال مهاجرت به آمریکا هستید اما شرایط پیش نیازهای لازم برای مهاجرت معمولی به این کشور را ندارید، می توانید شانس خود را با ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا امتحان کرده و با ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ برای دریافت گرین کارت آمریکا اقدام کنید.

شرایط ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳

اگر بخواهیم شما را با شرایط ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۳ آمریکا آشنا کنیم باید به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید که تنها افرادی که دارای دیپلم ۱۲ ساله هستند و یا دو سال سابقه کاری در پنج سال گذشته دارند، می تواند در این لاتاری شرکت کرده و در آن حضور پیدا کنند.

اطلاع از برنده شدن در لاتاری

یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره افراد مطرح می کنند این است که پس از ثبت نام در لاتاری آمریکا چگونه متوجه برنده شدن خود شویم؟ به منظور بررسی این مسئله باید گفت که پس از قرعه کشی نتایج در روز یکم ماه می در سایت www.dvlottery.state.gov قرار می گیرد و شما می توانید با وارد کردن کد Confirmation Number خود که در موقع ثبت نام دریافت کردید، متوجه برنده شدن خود شوید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اعلام نتایج لاتاری آمریکا تنها از طریق سایت رسمی دولت این کشور صورت می گیرد و هیچ نتیجه ای به صورت ایمیل ارسال نخواهد شد. در واقع اگر شما ایمیلی مبنی بر برنده شدن در لاتاری دریافت کردید، مطمئن باشید که تقلبی بوده و برای فریب شما است. به همین دلیل نباید به هیچ عنوان به آن اعتماد کنید.

زمان ثبت نام در لاتاری آمریکا

اگر بخواهیم شما را با زمان ثبت نام در لاتاری آمریکا آشنا کنیم باید گفت که لاتاری ۲۰۲۳ از ۱۰ مهر تا ۱۲ آبان ۱۴۰۰ برگزار می شود و همچنین نتایج آن در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به برندگان اعلام خواهد شد.

نکات مهم برای شرکت در لاتاری آمریکا

افرادی که قصد دارند تا در لاتاری امریکا ثبت نام کنند باید به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشند که به منظور شرکت در این لاتاری لازم است تا موارد مختلفی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با نکات مهم برای شرکت در لاتاری آمریکا ها آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محدودیت سنی برای ثبت نام در لاتاری وجود ندارد و همه افراد می توانند در لاتاری ثبت نام کنند اما نکته مهم آن است که فرد ۱۸ سال به بالا ثبت نام را باید به صورت فردی انجام دهد ولی افراد زیر ۱۸ سال باید از طریق خانواده در لاتاری ثبت نام کنند.

 

 • افراد متاهل ۲ شانس برای برنده شدن در لاتاری دارند. در واقع هم خود شخص و هم همسرش به طور جداگانه قادر خواهند بود تا در لاتاری ثبت نام کنند. همچنین باید هنگام ثبت نام باید عکس از خود فرد، همسر و درصورت دارا بودن از فرزندان نیز ارسال شود.
 • تمامی تاریخ ها و اطلاعاتی که در فرم ثبت نام وجود دارد باید به صورت دقیق و به شکل لاتین و بر اساس تاریخ میلادی درج شود.
 • پیشنهاد ما این است که تا پیش از زمان جواب دهی، پاسپورت تان را از نظر اعتبار داشتن بررسی کنید.
 • افرادی که بین ۱۸ تا ۲۱ سال سن دارند قادر خواهند بود تا سه بار در لاتاری ثبت نام کنند. آن ها می توانند هم از طریق والدین و هم به صورت مجزا اقدام به ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ کنند و دارای ۳ شانس برنده شدن خواهند بود
 • به منظور ثبت نام باید شماره پاسپورت را در فرم ثبت نام بنویسید. این شماره در گوشه راست پاسپورت درج شده و  شامل ۸ رقم و ۱ حرف است.
 • ارسال شماره موبایل اختیاری است اما بهتر است که شماره خود را وارد کنید.
 • ثبت ایمیل بسیار مهم است چرا که پس از قبولی مراحل و مکاتبات از طریق ایمیل صورت می گیرد تنها راه ارتباطی شما با دولت آمریکا از طریق ایمیل خواهد بود.
 • ارسال درست عکس نیز مسئله دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید، چرا که یکی از بزرگترین علت رد شدن متقاضیان به دلیل عدم ارسال عکس به صورت درست و اصولی است.
نکات مهم برای ارسال عکس لاتاری

به منظور ارسال عکس از خودتان برای ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۱ لازم است تا تصویر شما ویژگی های خاصی داشته باشد.

اگر بخواهیم شما را با ویژگی ها و پیش نیازهای عکس ثبت نام لاتاری آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عکس باید به شکل مربع باشد
 • اندازه عکس باید ۶۰۰ پیکسل * ۶۰۰ پیکسل باشد
 • در عکس نباید هیچ سایه ای وجود داشته باشد
 • فاصله فرد از دوربین نباید خیلی نزدیک یا خیلی عقب نباشد. لازم است تا در عکس نهایی ۲ شانه به شکل کامل مشخص شود
 • فرد باید زاویه مستقیم نسبت به دوربین داشته باشید
 • عکس نباید ادیت شده و یا دیجیتالی باشد
 • در هنگام لبخند زدن نباید دندان های فرد مشخص شود
 • در هنگام عکس گرفتن مو فرد نباید صورت او را بپوشاند و لازم است تا حتما گردی صورت به شکل واضح­ معلوم شود
 • گرفتن عکس با حجاب ایرادی ندارد اما فقط باید گردی صورت فرد مشخص شود
 • عکس نباید بی کیفیت باشد
 • زمینه عکس باید سفید باشد
 • عکس باید مربوط به ۶ ماه گذشته باشد
 • عکس ارسال شده باید رنگی باشد
 • فرد برای عکس گرفتن لازم است تا بدون عینک، شال گردن، سمعک، گوشواره و… باشد.
 • عکس ارسالی برای فرزندان باید بدون پستونک یا چیزی در دهان باشد

توجه به نکات گفته شده به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به راحتی یک عکس درست برای شرکت در لاتاری آمریکا از خود گرفته و آن را ارسال کنید. توجه به این نکات به شما کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن بتوانید در این لاتاری ثبت نام کرده و شانس خود را برای اخذ گرین کارت آمریکا امتحان کنید.

 

اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *