38451020 - 051

تلفن تماس دفتر

مشهـد، فلسطین 19

بین شهیدان قادری 4 و 6 پلاک 56

8769bb17d1db54fa4d6a2bccfe40a89c-enAIMS-CHILE

حذف قرنطینه اجباری برای گردشگران شیلی

مقامات کشور شیلی با حذف قرنطینه اجباری از اول ماه نوامبر برای گردشگران واکسینه‌شده، در پی احیای صنعت گردشگری خود هستند.

دولت شیلی اعلام کرد که قرنطینه اجباری برای مسافران ورودی به این کشور که به‌طور کامل واکسینه‌ شده‌اند، از اول ماه نوامبر حذف خواهد شد. در عوض مسافران شیلی موظف به ارائه پاسخ منفی تست PCR در بازه زمانی ۷۲ ساعت پیش از سفر خواهند بود‌. علاوه بر این، در بدو ورود به خاک شیلی مجددا از مسافران تست کووید ۱۹ گرفته می‌شود.

پس از انجام آزمایش کرونا در بدو ورود به خاک شیلی، مسافران موظف هستند که با کرایه وسایل نقلیه به محل اقامت خود بروند و تا زمان دریافت نتیجه آزمایش، آن محل را ترک نکنند؛ این پروسه حداکثر ۲۴ ساعت به‌طول خواهد انجامید. گردشگران شیلی همچنین ملزم به ارائه مدارکی هستند که پوشش بیمه مسافرتی آن‌ها را حداقل به‌میزان ۳۰,۰۰۰ دلار نشان دهد.

این تصمیم دولت شیلی با توجه به خروج این کشور از فهرست کشورهای دارای ممنوعیت سفر در بریتانیا اتخاذ شده است‌‌. پیش از این شیلی در فهرست ۵۴ کشور دارای شرایط حاد کرونایی قرار داشت که دولت بریتانیا در ۱۱ اکتبر این فهرست را به‌ هفت کشور تقلیل داد.

در حال حاضر برای ورود به بریتانیا از مقصد شیلی نیز دیگر نیازی به پرداخت هزاران پوند به‌منظور قرنطینه ۱۱ روزه در هتل مخصوص نیست. در عوض گردشگران واکسینه‌شده موظفند که دو روز پس از ورود، نسبت به انجام آزمایش PCR اقدام کنند. این در حالی است که مسافران واکسینه‌نشده همچنان علاوه بر قرنطینه اجباریه، موظف به انجام آزمایش آنتی‌ژن پیش از ورود به خاک انگلستان و آزمایش PCR، هشت روز پس از ورود هستند.

در روزهای اخیر تعداد دیگری از کشورها نیز اعلام کرده‌اند که طی چند هفته آینده، قوانین سفر را برای مسافران بین‌المللی تسهیل خواهند کرد. سنگاپور از ۱۹ اکتبر قوانین قرنطینه اجباری را برای مسافران انگلیسی لغو خواهد کرد؛ همچنین کشور تایلند نیز از اول ماه نوامبر قوانین قرنطینه اجباری را برای شهروندان حداقل ۱۰ کشور کم‌خطر لغو می‌کند.

منبع: مجله گردشگری کجارو

اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *